Pracovní skupiny

Pracovní skupiny pro realizaci strategie ITI Olomoucké aglomerace

  • Jednací řád pracovních skupin (Řídicím výborem ITI schválen 26. 9. 2016 a aktualizován 10.4.2017)
  • Statut pracovních skupin (Řídicím výborem ITI schválen 16. 1. 2019)

    V rámci realizace strategie došlo ke změně rozdělení pracovních skupin ze tří na šest, tato změna nastala z důvodu potřeby užšího tematického zaměření pracovních skupin, tím také došlo ke snížení počtu členů, které zajistí pružnější a efektivnější řešení úkolů. Strategické cíle reflektují následující pracovní skupiny:

    SC 1 - Podpora souladu nabídky a poptávky na trhu práce:

    • Pracovní skupina 1: VZDĚLÁVÁNÍ (v gesci tematického koordinátora Petra Koláře)

    • Pracovní skupina 2: ZAMĚSTNANOST A TRH PRÁCE (v gesci tematického koordinátora Ondřeje Lakomého)

    SC 2 - Tvorba podmínek pro rozvoj znalostní ekonomiky:

    • Pracovní skupina 3: VĚDA A VÝZKUM (v gesci tematického koordinátora Ondřeje Lakomého)

    SC 3 - Rozvoj infrastruktury a zlepšení životního prostředí:

    • Pracovní skupina 4: MOBILITA (v gesci tematického koordinátora Petra Kladivo)

    • Pracovní skupina 5: ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ (v gesci tematického koordinátora Petra Kladivo) 

    • Pracovní skupina 6: PAMÁTKY (v gesci tematického koordinátora Petra Koláře)

    Řídicí výbor ITI OA pro realizaci strategie na svém 3. zasedání dne 26. 9. 2016 schválil následující složení pracovních skupin (ŘV ITI 10.4.2017 upravil složení pracovních skupin) - jedná se o členy pracovních skupin s hlasovacím právem: 

    Pracovní skupina 1: VZDĚLÁVÁNÍ

     

    Nominace za instituci

    Jméno, funkce

    1.

    St. m. Olomouc

    doc. PhDr. Karel Konečný, CSc., náměstek primátora

    (PhDr. Hana Fantová, vedoucí Odboru školství – náhradník)

    2.

    St. m. Prostějov

    PaedDr. Jan Krchňavý, náměstek primátora

    (Mgr. Petr Ivánek, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu MMPv – náhradník)

    3.

    St. m. Přerov

    Mgr. Petr Kouba, náměstek primátora

    4.

    Zástupce malých a středních měst

    Bc. Jiří Urbášek, DiS., zástupce vedoucího Odboru kultury, školství a sportu města Uničova

    5.

    KÚOK

    Mgr. Miroslav Gajdůšek MBA, vedoucí Odboru školství, sportu a kultury

    6.

    UPOL

    Doc. PhDr. Hana Marešová, Ph.D., MBA, prorektorka pro strategické plánování a kvalitu

    7.

    Národní institut

    pro další vzdělávání

    Mgr. Dušan Vitoul, vedoucí pracoviště NIDV Olomoucký kraj, metodik pro vzdělávání, zajišťuje vazbu na MAPy

    8.

    Zástupce za podnikatelský sektor

    Anežka Kramářová, DiS., zástupce KHK OK

    Pracovní skupina 2: ZAMĚSTNANOST A TRH PRÁCE

     

    Nominace za instituci

    Jméno, funkce

    1.

    St. m. Olomouc

    Ing. Jiří Doležel, vedoucí oddělení hospodářského rozvoje

    (Ing. Zdeněk Bogoč, pověřený vedením Odboru strategie a řízení - náhradník)

    2.

    St. m. Prostějov

    RNDr. Alena Rašková, náměstkyně primátora

    (Mgr. Jaroslav Svozil, vedoucí Odboru sociálních věcí MMPv – náhradník)

    3.

    St. m. Přerov

    Bc. Radek Kuchta, vedoucí oddělení personálního MMPr

    4.

    Zástupce malých a středních měst

    Michaela  Škrobánková, ředitelka Hranické rozvojové agentury

    5.

    KÚOK

    Ing. Marta Novotná, vedoucí oddělení regionálního rozvoje

    6.

    UPOL

    prof. PhDr. Jiří Lach, Ph.D. M.A., prorektor pro organizaci a rozvoj

    7.

    Úřad práce České republiky

    Ing. Jiří Šabata, krajská pobočka – ČLEN ŘV ITI

    8.

    Svaz průmyslu a dopravy

    Mgr. Richard Koubek, regionální manažer

    9.

    Krajská hospodářská komora OK

    Anežka Kramářová, DiS., zástupce KHK OK

    10.

    Czechinvest

    Ing. Veronika Pudelová Voltnerová, ředitelka krajské pobočky 

    Pracovní skupina 3: VĚDA A VÝZKUM

     

    Nominace za instituci

    Jméno, funkce

    1.

    St. m. Olomouc

    Mgr. Matouš Pelikán, náměstek primátora, náměstek primátora - ČLEN ŘV ITI

    (Ing. Radovan Sítek, vedoucí Odboru evropských projektů MMOl– náhradník)

    2.

    St. m. Prostějov

    Ing. Blanka Vysloužilová, MBA, tajemnice magistrátu

    (Mgr. Petr Ivánek, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu MMPy - náhradník)

    3.

    St. m. Přerov

    Mgr. Jakub Navařík, Ph.D., člen Rady města Přerova, vědecký pracovník Univerzity Palackého v Olomouci

    4.

    Zástupce malých a středních měst

    Mgr. Miroslav Raindl, zastupitel, město Hranice

    5.

    KÚOK

    Ing. Radek Dosoudil, vedoucí Odboru strategického rozvoje kraje

    6.

    UPOL

    prof. Mgr. Jaromír Fiurášek, Ph.D., prorektor pro strategii vědy a výzkumu - ČLEN ŘV ITI

    7.

    Czechinvest

    Ing. Veronika Pudelová Voltnerová, ředitelka krajské pobočky

    8.

    Olomoucký klastr inovací

    Mgr. Marek Vaculík, projektový manažer

    9.

    OK4Inovace

    Ing. Jiří Rudolf, místopředseda správní rady

    Pracovní skupina 4: MOBILITA

     

    Nominace za instituci

    Jméno, funkce

    1.

    St. m. Olomouc

    JUDr. Martin Major, MBA, náměstek primátora - ČLEN ŘV ITI

    (Ing. Martin Luňáček, oddělení strategického rozvoje odboru strategie a řízení - náhradník)

    2.

    St. m. Prostějov

    Ing. Jiří Rozehnal, náměstek primátora

    (Ing. Miroslav Nakládal, vedoucí Odboru dopravy - náhradník)

    3.

    St. m. Přerov

    Ing. Tomáš Navrátil, uvolněný člen Rady města Přerova pro dopravu

    4.

    Zástupce malých a středních měst

    Ing. Pavel Hodulák, zástupce vedoucího Odboru investic, cyklokoordinátor a projektový manažer MěÚ Uničov

    5.

    KÚOK

    Ing. Pavel Krupa, oddělení silničního hospodářství

    6.

    KIDSOK

    Bc. Richard Janků, specialista v dopravě

    7.

    DPMO

    Ing. Pavel Zatloukal, dopravně-provozní náměstek

    Pracovní skupina 5: ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

     

    Nominace za instituci

    Jméno, funkce

    1.

    St. m. Olomouc

    Mgr. Pavel Hekela, náměstek primátora - ČLEN ŘV ITI         

    (RNDr. Jana Matzenauerová – pověřená vedení Odboru městské zeleně a odpadového hospodářství MMOl - náhradnice)

    2.

    St. m. Prostějov

    Mgr. Jiří Pospíšil, náměstek primátora - ČLEN ŘV ITI

    (Ing. Jaroslav Chromek, vedoucí oddělení údržby majetku Odboru správy a údržby majetku města MMPv – náhradník)

    3.

    St. m. Přerov

    Ing. Pavel Juliš, město Přerov, vedoucí Odboru stavebního úřadu a životního prostředí MMPr

    4.

    Zástupce malých a středních měst

    Mgr. Antonín Kostrůnek, vedoucí Odboru životního prostředí Šternberk

    5.

    KÚOK

    Ing. Josef Veselský, vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství

    6. TSMO Ing. Jiří Fryc, provozní náměstek pověřený řízení společnosti

    Pracovní skupina 6: PAMÁTKY

     

    Nominace za instituci

    Jméno, funkce

    1.

    St. m. Olomouc

    RNDr. Ladislav Šnevajs, člen Rady města Olomouce

    (Ing. arch. Jana Křenková, pověřená řízením Útvaru hlavního architekta MMOl - náhradnice)

    2.

    St. m. Prostějov

    Ing. Jiří Rozehnal , náměstek primátora

    (Ing. Antonín Zajíček, vedoucí Odboru rozvoje a investic MMPv – náhradník)

    3.

    St. m. Přerov

    Mgr. Zdeněk Schenk, člen zastupitelstva města, archeolog, zaměstnanec Muzea Komenského v Přerově

    4.

    Zástupce malých a středních měst

    Ing. Stanislav Orság, starosta města Šternberka

    5.

    KÚOK

    Mgr. Pavlína Gwuzdová, oddělení stavebního řádu a památkové péče

    6.

    Zástupce církve

    Mgr. Štěpán Sittek, Arcibiskupství olomoucké, projektový manažer

    7.

    NPÚ ÚOP v Olomouci

    Mgr. František Chupík Ph.D., ředitel NPÚ ÚOP v Olomouci

    8.

    Střední Morava - Sdružení cestovního ruchu

    Mgr. Djamila Bekhedda, ředitelka Střední Morava - Sdružení cestovního ruchu

     

Pracovní skupiny pro přípravu strategie ITI Olomoucké aglomerace

Přípravu strategie zajišťoval pracovní tým složený ze zástupců magistrátů měst Olomouce, Prostějova a Přerova a externí zpracovatel strategie.

Na jednání Rady města Olomouce konaném dne 18. 11. 2014 bylo schváleno vytvoření 3 pracovních skupin (v aktualizovaném složení) zaměřených na jednotlivé problémové oblasti  ITI.

Pracovní skupiny hrály významnou roli jak při zpracování strategie ITI.

 

Pracovní skupina pro prioritní oblast 1 - Podpora souladu nabídky a poptávky na trhu práce:

(brownfields, podnikatelské zóny, rozvoj místního podnikání, vzdělávání, trh práce, sociální oblast)

Předseda: Ing. Petr Měřinský (náměstek primátora statutárního města Přerova)

Zástupci MMOl

  • Ing. Radovan Sítek (odbor dotačních projektů)
  • Ing. Aleš Martinec (odbor dotačních projektů)
  • Ing. Iva Hubálková (odbor dotačních projektů)
  • Ing. Marek Černý (odbor koncepce a rozvoje)
  • Ing. Jiří Doležel (odbor koncepce a rozvoje)
  • Ing. Veronika Pudelová Voltnerová (odbor koncepce a rozvoje)
  • PhDr. Hana Fantová (odbor školství)
  • Mgr. Bc. Michal Majer (odbor sociálních věcí)

Zástupci KÚOK, PV a PR

  • Ing. Radek Dosoudil (Krajský úřad)
  • Mgr. Miroslav Gajdůšek, MBA (Krajský úřad)
  • Mgr. Ondřej Večeř (Krajský úřad)
  • Radek Pospíšilík (člen Rady města, Přerov)
  • Mgr. Romana Pospíšilová (odbor sociálních věcí a školství, Přerov)
  • Ing. Roman Švarc (odbor rozvoje a investic, Prostějov)
  • Ing. Jitka Vystavělová (odbor rozvoje a investic, Prostějov)
  • Veronika Hyblová (odbor školství a kultury a sportu, Prostějov)

Externí spolupracovníci

  • doc. PhDr. Hana Marešová, Ph.D (proděkanka pro organizaci, rozvoj a celoživotní vzdělávání UPOL)
  • Mgr. Ondřej Kučera (Prorektor pro organizaci a rozvoj UPOL)
  • Ing. Jiří Šabata (ředitel krajské pobočky Úřadu práce)
  • Ing. Michal Langoš (Úřad práce Přerov)
  • Ing. Věra Crhanová (Úřad práce Prostějov)
  • Zástupce úřadu práce Olomouc
  • Anežka Kramářová, DiS. (KHK OK)
  • Ing. Jaroslav Havelka, (OHK Olomouc)
  • Helena Chalánková (OHK Prostějov)
  • Ing. Andrea Hošťálková (OHK Přerov)
  • Zástupci hlavních zaměstnavatelů
  • Ing. Lenka Gondová (ředitelka regionálni kanceláře Czechinvest)
  • Kamil Krč, MBA (OK4Inovace)
  • Roman Chlopčík (konzultant v oblasti trhu práce)
  • Mgr. Richard Koubek (Svaz průmyslu a dopravy ČR)

Pracovní skupina pro piroritní oblast 2 - Tvorba podmínek pro rozvoj znalostní ekonomiky:

(inovace, výzkum a vývoj)

Předseda: RNDr. Ladislav Šnevajs (náměstek primátora statutárního města Olomouce)

Zástupci MMOl

  • Ing. Radovan Sítek (odbor dotačních projektů)
  • Ing. Aleš Martinec (odbor dotačních projektů)
  • Ing. Iva Hubálková (odbor dotačních projektů)
  • Ing. Marek Černý (odbor koncepce a rozvoje)
  • Ing. Jiří Doležel (odbor koncepce a rozvoje)

Zástupci KÚOK, PV a PR

  • Ing. Radek Dosoudil (Krajský úřad)
  • Bc. Pavel Pustina (Krajský úřad)
  • Ing. Petr Měřínský (náměstek primátora, Přerov)
  • Ing. Hana Štěpanovská (Obchodní akademie a jazyková škola s právem SJZ, nominovaná radou města Přerov)
  • Ing. Roman Švarc (odbor rozvoje a investic, Prostějov)
  • Ing. Jitka Vystavělová (odbor rozvoje a investic, Prostějov)

Externí spolupracovníci

  • Ing. Jiří Herinek (VTP UP)
  • prof. RNDr. Miroslav Mašláň, CSc. (Prorektor pro transfer technologií UPOL)
  • Mgr. Ondřej Kučera (Prorektor pro organizaci a rozvoj UPOL)
  • Anežka Kramářová, DiS. (Krajská hospodářská komora)
  • Ing. Jaroslav Havelka, (OHK Olomouc)
  • Helena Chalánková (OHK Prostějov)
  • Ing. Andrea Hošťálková (OHK Přerov)
  • Mgr. Marek Vaculík (Olomoucký klastr inovací)
  • Zástupci hlavních zaměstnavatelů
  • Kamil Krč, MBA (OK4Inovace)
  • Mgr. Richard Koubek (Svaz průmyslu a dopravy ČR)
  • doc. PhDr. Hana Marešová, Ph.D. (proděkan, Pedagogická fakulta UP)

 

Pracovní skupina pro prioritní oblast 3 - Rozvoj infrastruktury a zlepšení životního prostředí:

(komunikace a dopravní dostupnost, protipovodňová opatření, odpadové hospodářství, kvalita prostředí, cestovní ruch, MHD, cyklostezky)

Předseda: PaedDr. Jaroslav Šlambor (radní statutárního města Prostějova)

Zástupci MMOl

  • Ing. Radovan Sítek (odbor dotačních projektů)
  • Ing. Aleš Martinec (odbor dotačních projektů)
  • Mgr. Karin Vykydalová (oddělení cestovního ruchu)
  • Ing. Marek Černý (odbor koncepce a rozvoje)
  • Ing. Martin Luňáček (odbor koncepce a rozvoje)
  • RNDr. Petr Loyka, CSc. (odbor životního prostředí)
  • Ing. Stanislav Losert (cyklokoordinátor)

Zástupci KÚOK, PV a PR

  • Ing. Radek Dosoudil (Krajský úřad)
  • Zástupce kraje dle prioritní oblasti (např. doprava, odpady)
  • Ing. Antonín Prachař (Přerov)
  • Ing. arch. Jan Horký (člen Rady města, Přerov)
  • Ing. Tomáš Tužín (člen Zastupitelstva města, Přerov)
  • Ing. Alice Kutálková (nominovaná Radou města Přerov)
  • Ing. Roman Švarc (odbor rozvoje a investic, Prostějov)
  • Ing. Kamil Janeček (odbor rozvoje a investic, Prostějov)
  • Ing. Martina Cetkovská (odbor životního prostředí, Prostějov)
  • Ing. Jaroslav Chromek (odbor správy a údržby majetku města, Prostějov)
  • Ing. Václav Lužný (stavební odbor, Prostějov)

Externí spolupracovníci

  • Ing. Vladimír Menšík (Dopravní podnik města Olomouce)
  • Ing. Petr Smítal (Regionální agentura pro rozvoj Střední Moravy)
  • Zástupce koordinátora IDSOK

 

Na jednání všech pracovních týmů/podskupin bude účasten externí zpracovatel strategie ITI.

Složení Řídicího výboru ITI i Pracovních skupin může být v průběhu času upraveno např. na základě povinností vyplývajících z finálně schválených metodických pokynů či na základě potřeby zapojení dalšího partnera.

Kontakt

Statutární město Olomouc
Odbor dotačních projektů | Palackého 14, 779 00 Olomouc
Tel.: 588 488 672 | E-mail: iti@olomouc.eu

Foto: freeimages.com

Statutární města zapojená do aglomerace