Stavba severního obchvatu Prostějova začne v létě

07.01.2019

Dlouho očekávaný severní obchvat Prostějova získal stavební povolení a letos v létě by mohlo začít jeho budování. Obchvat povede od obchodní zóny u výpadovky na Olomouc směrem na západ až k výpadovce na Kostelec na Hané a na Konici.

„V současné době je vydané pravomocné stavební povolení a začalo výběrové řízení na dodavatele. Vítěz bude znám někdy na jaře a v červnu nebo v červenci letošního roku by se mohlo začít. Stavba bude trvat dva až dva a půl roku,“ potvrdil náměstek primátora Prostějova Jiří Rozehnal.

Podle odhadů by ho denně mohlo využívat až několik tisíc automobilů, jenž nyní jezdí třeba po výpadovce z Prostějova na Olomouc, kterou podle posledního sčítání dopravy denně projede přes patnáct tisíc automobilů. Po vnitřním okruhu města je to přes dvanáct tisíc a po výpadovce na Kostelec na Hané a Konici téměř osm tisíc.

„Největším technickým problémem bude mimoúrovňové křížení obchvatu se železniční tratí do Konice, aby automobily nemusely jezdit přes koleje,“ dodal náměstek, který v minulosti shodou okolností pracoval v kanceláři, která měla na starosti výkupy pozemků výhradně pro severní obchvat.

Více o projektu, který je realizován prostřednictvím Integrovaných teritoriálních investic Olomoucké aglomerace (ITI OA) se dočtete ZDE.

Zdroj: https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/prostejov-severni-obchvat-stavebni-povoleni-zahajeni-stavby.A190102_448216_olomouc-zpravy_stk

 

Kontakt

Statutární město Olomouc
Odbor dotačních projektů | Palackého 14, 779 00 Olomouc
Tel.: 588 488 672 | E-mail: iti@olomouc.eu

Foto: freeimages.com

Statutární města zapojená do aglomerace