Podnikatelé Olomoucké aglomerace budou moci opět získat finanční prostředky

12.12.2018

Jste malým a středním podnikem či školicím střediskem a rádi byste získali finanční prostředky na rozvoj či zvýšení inovační výkonnosti vašeho podnikání? Využijte prostředků Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), v rámci kterého vyhlásí nositel ITI Olomoucké aglomerace v prosinci 2018 další výzvy v programu Nemovitosti a Školicí střediska.

Žadatelé mohou podávat své podnikatelské záměry v případě, že jejich projekt splňuje podmínky podporovaných oblastí, a to: Nemovitosti a Školicí střediska.

Do programu Nemovitosti mohou své žádosti podávat majitelé malých a středních podniků, kteří chtějí modernizovat nemovitost, zastaralou infrastrukturu či přeměnit brownfield na podnikatelský objekt.

Potenciálními příjemci z programu Školicí střediska jsou majitelé malých a středních podniků, kteří uvažují o výstavbě nebo rekonstrukci školicího centra pro vzdělávání zaměstnanců či pořízení školicích pomůcek či programů.

„Finanční prostředky z programu OP PIK jsou jedinečnou možností pro podnikatele, jak podpořit a rozjet své podnikání mezi konkurenty na území Olomoucké aglomerace. U programu Nemovitosti se jedná o již třetí výzvu, v prvních výzvách byly podpořeny podniky za cca 80 mil. Kč. V právě vyhlašované třetí výzvě máme pro podnikatele vyhrazeno přes 200 mil. Kč a žadatel má možnost získat podporu na projekt od 1 mil. až 30 mil. Kč. V případě výzvy Školicí střediska je alokace 20 mil. Kč. Taková příležitost se už nemusí opakovat,“ říká Bc. Ondřej Lakomý, tematický koordinátor ITI Olomoucké aglomerace.  

V roce 2019 budou vyhlášeny další výzvy pro podnikatele z programu Potenciál, Inovace – Inovační projekt, Aplikace, Technologie, Služby infrastruktury a Spolupráce – klastry.

Integrované teritoriální investice (ITI) jsou nástrojem EU vedoucím k podpoře územně vymezené Olomoucké aglomerace s cílem podpořit její rozvoj a zvýšit inovační výkonnost podnikání.
Finanční prostředky budou čerpány prostřednictvím OP PIK a budou vyhrazeny pouze pro podniky se sídlem/provozovnou na území Olomoucké aglomerace (viz mapa ZDE).

V případě zájmu o získání finanční podpory, vyplňte předběžný záměr nebo kontaktujte zástupce ITI OA na e-mailové adrese iti@olomouc.eu či tel. čísle 588 488 773.

Více informací o nástroji ITI a výzvách je uvedeno na webových stránkách www.olomoucka-aglomerace.eu

Kontakt

Statutární město Olomouc
Odbor dotačních projektů | Palackého 14, 779 00 Olomouc
Tel.: 588 488 672 | E-mail: iti@olomouc.eu

Prohlášení o přístupnosti a cookies | Ochrana osobních údajů
Foto: freeimages.com

Statutární města zapojená do aglomerace