Přehled článků

Stavba severního obchvatu Prostějova začne v létě

07.01.2019

Dlouho očekávaný severní obchvat Prostějova získal stavební povolení a letos v létě by mohlo začít jeho budování. Obchvat povede od obchodní zóny u výpadovky na Olomouc směrem na západ až k výpadovce na Kostelec na Hané a na Konici.

Podnikatelé Olomoucké aglomerace budou moci opět získat finanční prostředky

12.12.2018

Jste malým a středním podnikem či školicím střediskem a rádi byste získali finanční prostředky na rozvoj či zvýšení inovační výkonnosti vašeho podnikání? Využijte prostředků Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), v rámci kterého vyhlásí nositel ITI Olomoucké aglomerace v prosinci 2018 další výzvy v programu Nemovitosti a Školicí střediska.

24. zasedání Řídicího výboru ITI Olomoucké aglomerace

10.12.2018

Dne 5. prosince 2018 se konalo 24. zasedání Řídícího výboru pro realizaci Strategie ITI Olomoucké aglomerace.

Olomouc, Přerov a Prostějov. Tři města, která musí a chtějí spolupracovat

07.12.2018

První z plánovaných setkávání za sebou mají primátoři tří statutárních měst Olomouckého kraje. Olomoucký primátor Mirek Žbánek přivítal na radnici primátora Přerova Petra Měřínského a prostějovského primátora Františka Juru. „Jednali jsme o tématech, které nás spojují, a o problémech, které je lepší řešit společně,“ vysvětlil primátor Mirek Žbánek. Dodal, že se chce s kolegy z Přerova a Prostějova setkávat pravidelně.

Zástupci ITI OA na výroční konferenci IROP

20.11.2018

Zástupci ITI OA se zúčastnili výroční konference „Přínosy inteligentních dopravních systémů financovaných z ESIF“, kterou organizoval Řídící orgán Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

23. zasedání Řídicího výboru ITI Olomoucké aglomerace

24.10.2018

Dne 22. října 2018 se konalo 23. zasedání Řídícího výboru pro realizaci Strategie ITI Olomoucké aglomerace.

Návštěva zástupců Opolské aglomerace v Olomouci

18.10.2018

Začátkem měsíce října bylo město Olomouc poctěno návštěvou zástupců ze Sdružení Opolské aglomerace. Jejich návštěva zrcadlově navázala na červnový výjezd představitelů Olomoucké aglomerace a zástupců její implementační struktury do Opole.

Kontakt

Statutární město Olomouc
Odbor evropských projektů | Palackého 14, 779 00 Olomouc
Tel.: 588 488 672 | E-mail: iti@olomouc.eu

Foto: freeimages.com

Statutární města zapojená do aglomerace