Přehled článků

ROZHOVOR: Téměř 60 milionů korun na revitalizaci Národního domu v Prostějově

04.08.2020

Národní dům v Prostějově od slavného architekta Jana Kotěry prošel rozsáhlou rekonstrukcí, která se týkala restaurování interiérů a střechy. Známá secesní památka se díky nástroji ITI Olomoucké aglomerace dočkala revitalizace, a to za téměř 60 milionů korun dotačních. Co zajímavého o památce prozradila Jana Maršálková, ředitelka Městského divadla v Prostějově, se dočtete v rozhovoru.  

ROZHOVOR: Kaple sv. Anny prošla rekonstrukcí za téměř 11 milionů korun

28.07.2020

Díky nástroji ITI Olomoucké aglomerace se původně gotická kaple dočkala rozsáhlé přestavby a dnes tvoří jeden ze stavebních skvostů bývalého sídelního hradu v Olomouci. Jedná se o jednolodní stavbu, která se nachází v těsné blízkosti severozápadního nároží katedrály sv. Václava. O tom, co se v kapli našlo, se můžete dočíst v rozhovoru s Dominikou Dolákovou, projektovou manažerkou.

40. zasedání Řídicího výboru ITI OA

20.07.2020

Ve dnech 9. 7.–17. 7. 2020 se konalo 40. jednání Řídicího výboru pro realizaci strategie ITI Olomoucké aglomerace, které proběhlo 6. písemným projednáním. 

Sběr projektů na nové programovací období (OP TAK)

09.07.2020

V rámci přípravy nové strategie Olomoucké aglomerace na programovací období 21+ provádí nositel Integrovaných teritoriálních investic Olomoucké aglomerace (ITI OA) průzkum absorpční kapacity pro nastavení strategie v oblasti Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), který je nástupcem Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK).

Přes 400 mil. Kč na revitalizaci památek v olomoucké aglomeraci

08.07.2020

Sedm památek v olomoucké aglomeraci prochází díky financím z evropských fondů a naplňováním strategie Integrovaných teritoriálních investic (ITI) obnovou. „Uchování a rozvoj kulturního dědictví jsme si v naší strategii ITI vytyčili jako jednu z priorit. Díky tomu se nám podařilo v programovém období 2014–2020 získat částku 437,5 milionů korun na restaurování a opravy národních kulturních památek v regionu,“ uvedl Matouš Pelikán, náměstek primátora statutárního města Olomouce odpovědný za přípravu a realizaci programu ITI.

Pořiďte si nové technologie

08.07.2020

Plánujete pořízení nové technologie, stroje, zařízení, provozních souborů, software aj.? Chcete zefektivnit výrobní proces  a stát se tak konkurenceschopnější na trhu? Zapojte se do výzvy Technologie, která končí již 31. 8. 2020!

Podpořte našeho kolegu v soutěži CENY OLOMOUCKÉHO KRAJE

02.07.2020

Hlasujte v soutěži Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti životního prostředí, do které byl nominován náš oblíbený kolega Mgr. Petr Kladivo, Ph.D v kategorii Odpadové hospodářství: Významný počin v roce 2019.

Kontakt

Statutární město Olomouc
Odbor dotačních projektů | Palackého 14, 779 00 Olomouc
Tel.: 588 488 672 | E-mail: iti@olomouc.eu

Prohlášení o přístupnosti a cookies | Ochrana osobních údajů
Foto: freeimages.com

Statutární města zapojená do aglomerace