Přehled článků

22. zasedání Řídicího výboru ITI Olomoucké aglomerace

19.09.2018

Dne 17. 9. 2018 se v 14:00 konalo 22. zasedání Řídicího výboru pro realizaci Strategie ITI Olomoucké aglomerace (dále jen „ŘV“).

Možnosti podpory pro podnikatele a firmy

12.09.2018

Spolu s Agenturou pro podnikání a inovace a agenturami CzechInvest a CzechTrade  Vás zveme na seminář pořádaný v rámci aktivit Regionální stále konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK). Získáte informace o finanční podpoře z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, o investičních pobídkách, exportu a příležitostech na zahraničních trzích a mnoho dalších. Závaznou registraci je možné učinit nejpozději do 21. září 2018 a to e-mailem na adresu: rsk@kr-olomoucky.cz. Vstup na akci je zdarma. Vzhledem k omezené kapacitě prostoru je účast pouze pro registrované. Více informací naleznete v pozvánce.

Zpráva o plnění integrované strategie ukazuje, jak na tom Olomoucká aglomerace je

31.08.2018

Integrované teritoriální investice (ITI) jsou novým nástrojem EU, jak podpořit územní rozvoj v aglomeracích. Olomoucká aglomerace (ITI OA) čítá 240 obcí s přibližně 452 tisíci obyvateli. Připravené prostředky neboli alokace ITI Olomoucké aglomerace činí 4,6 miliardy Kč dotačních prostředků EU.

FINANCE PRO ROZVOJ VAŠEHO PODNIKÁNÍ: ITI OA (Integrované územní investice Olomoucké aglomerace)

08.08.2018

Firmy z  Olomoucké aglomerace mohou využít zvýhodněný přístup k dotacím!

ITI OA jsou nástrojem, který je určen pro rozvoj a zvýšení inovační výkonnosti podnikání v Olomoucké aglomeraci. V rámci tohoto nástroje je pro podnikatele a firmy rezervováno 1,26 miliardy korun, které jsou rozděleny dle tematického zaměření.

 

Společně pro rozvoj aglomerací, aneb studijní cesta do Opole

27.07.2018

Studijní cesta se uskutečnila v rámci projektu INTERREG V-A, Operační program Česko – Polské přeshraniční spolupráce, ve kterém jsou zapojeni sdružení Opolská aglomerace, Regionální agentura pro rozvoj Střední Moravy a město Olomouc.

Cílem projektu je výměna zkušeností se zaváděním nástrojů ITI (více o ITI zde), realizace inovativních trendů v rozvoji měst, ukázka projektů realizovaných jednotlivými aglomeracemi, zvýšení spolupráce mezi subjekty působícími v obou aglomeracích.

19. zasedání Řídicího výboru ITI Olomoucké aglomerace

19.06.2018

Dne 18. 6. 2018 se v 13:00 konalo 19. zasedání Řídicího výboru pro realizaci Strategie ITI Olomoucké aglomerace.

6 výzev, které Vám pomohou s rozvojem podnikání!

24.05.2018

  1. Jste podnikatelem, který má sídlo nebo provozovnu na území Olomoucké aglomerace?
  2. Chcete inovovat své podnikání?
  3. Zaměřujete se na vědu a výzkum (VaV)?
  4. Potřebujete modernizovat zastaralou, technicky nevyhovující budovu nebo takovou budovu zbourat a postavit rovnou novou?
  5. Máte nějaký nápad/vynález/produkt, který si zaslouží ochranu prostřednictvím patentu, ochranné známky…?
  6. Uvažujete o výstavbě nebo rekonstrukci školicího střediska, nebo potřebujete zmodernizovat prostory pro vzdělávání zaměstnanců či pořídit školicí pomůcky?

Kontakt

Statutární město Olomouc
Odbor evropských projektů | Palackého 14, 779 00 Olomouc
Tel.: 588 488 672 | E-mail: iti@olomouc.eu

Foto: freeimages.com

Statutární města zapojená do aglomerace